مالاریا روزانه نیم میلیون انسان را در جهان می‌کشد

سلامانه : دبیر کل سازمان ملل متحد از مرگ روزانه نیم میلیون انسان به دلیل بیماری مالاریا در دنیا خبر داد.
 
به گزارش تسنیم، دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی مالاریا  25 آوریل 2014 برابر با 5 اردیبهشت ماه جاری ضمن اعلام این واقعیت که مالاریا هنوزروزانه بیش از نیم میلیون انسان را در جهان می‌کشد خواستار تعهد جهانی برای ریشه کنی این بیماری مزمن شد.
به گزارش مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در متن کامل پیام بان کی مون آمده است: روز جهانی مالاریا فرصتی است تا این واقعیت را جشن بگیریم که جهان در مسیر تحقق آرمان جهانی توسعه هزاره قرار دارد که هدف آن معکوس نمودن روند گسترش مالاریا است.
بان کی مون عنوان کرده است: اینجانب تعهد بسیاری از شرکا را تحسین می نمایم که تلاش های هماهنگ آنان به خوبی جان بیش از 3 میلیون انسان را از سال 2000 نجات داده است. میزان جهانی مرگ ومیر مالاریا تا بیش از 40 درصد کاهش یافته است و بسیاری از کشور ها با موفقیت توانسته اند به حذف این بیماری نزدیک شوند.
پیشگیری و درمان مالاریا تضمین می‌کند کودکان بیشتری برای مدرسه رفتن، یادگیری حرفه و رشد به منظور عضو مولد جامعه بودن، به اندازه کافی سالم باشند. این امر موجب کاهش رنج بشر، باعث افزایش درآمد خانوار می‌شود و کمک به توسعه اقتصادی می‌کند.
تاکنون در حالیکه  پیشرفت را تحسین می‌کنیم، باید با این حقیقت مبارزه کنیم که مالاریا هنوز روزانه بیش از نیم میلیون انسان را می‌کشد. بیشتر این افراد را کودکان زیر 5 سال  تشکیل می دهند که در منطقه جنوب صحرای آفریقا زندگی می‌کنند. موارد زیادی هنوز بدون آزمایش، بدون ثبت و درمان رواج دارند
در پیام بان کی مون آمده است: امروز اینجانب فراخوان خود برای ادامه سرمایه گذاری و تعهد سیاسی پایداربرای بهبود پیشگیری و کنترل مالاریا را تکرار می‌کنم.
ما برای ادامه پیشرفت و افزایش پوشش پیشگیری موثر مالاریا نیاز به بودجه بیشتر داریم. ما نیازمند منابع بیشتر برای توسعه و ادامه اجرای برنامه‌های موثر رهگیری و همچنین مبارزه با افزایش مقاومت پشه در برابر حشره کش‌ها و مقاومت انگل‌ها در مقابل داروهای ضد مالاریا هستیم.
در این روز جهانی مالاریا اجازه دهید تعهد جمعی خود را برای مبارزه علیه مالاریا و در نهایت  نابودی این بیماری مزمن تجدید کنیم.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.