گیاهی با هفت خاصیت شگفت‌انگیز

سلامانه : حواس‌پرتی، ‌کاهش تمرکز و فراموشی از جمله مشکلاتی است که برای اکثر افراد بوجود می‌آید.

دکتر فریده عطار رئیس هرباریوم دانشکده گیاه‌شناسی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: جینسینگ گیاهی که برای تقویت حافظه مفید است و دارای هفت خاصیت درمانی است؛ این گیاه روی فعالیت سلول‌های مغزی تأثیر می‌گذارد و حافظه را تقویت می‌کند مصرف روزانه ۳۰۰ میلی گرم جینسینگ به صورت ناشتا تا ۴۵ روز قدرت درک را بالا و حافظه را تقویت می‌کند. 
 (در کنار ورزش‌هایی که برای تقویت حافظه مفیدند) 

وی در ادامه اظهار داشت: از دیگر فواید این گیاه می‌توان به خاصیت درمانی برای پوست‌های خشک/ درمان خستگی/ مقابله با ریزش مو/ و آنتی‌استرس بودن این گیاه اشاره کرد؛ مصرف این گیاه به بدن کمک می‌کند تا با اثرات استرس فیزیولوژیکی یا روحی مقابله کند و باعث آرامش سیستم عصبی شود. 

وی ادامه داد: از زمان‌های دور در طب سنتی برای مقابله با ضعف بدن و خستگی از گیاه جینسینگ استفاده می‌کردند این گیاه انرژی را بالا می‌برد و قدرت فیزیکی بدن را افزایش می‌دهد این گیاه برای ریزش مو نیز مناسب است چرا که یکی از عوامل ریزش مو کمبود ماده غذایی در بدن است. 

وی در پایان افزود: در هر حال مصرف این دارو باید با مشورت پزشک باشد و زنان باردار و شیرده و کسانی که دچار چاقی مفرط/ مشکلات حاد عصبی/ بی‌خوابی/ فشار خون بالا/ سرطان هستند و کودکان و نوجوانان موارد منع مصرف دارد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.