بلافاصله بعد از تولد نوزاد را کجا بگذاریم

سلامانه : پرستاران باید توجه کافی به امنیت مکان قرار دادن نوزادان تازه بدنیا آمده داشته باشند تا کمترین خطر و بیشترین سود را برای سلامتی آنها به همراه داشته باشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، پزشکان در جدید‌ترین مطالعات خود دریافته‌اند تأخیر در بریدن بند ناف به مدت دو دقیقه پس از تولد نوزاد می‌تواند سبب جلوگیری از فقر آهن و کم خونی در نوزادان تازه بدنیا آمده شود. 

گفتنی است، براساس تحقیقات صورت گرفته بر روی حدود ۱۹۷ نوزاد تازه بدنیا آمده پزشکان دریافته‌اند اندکی تأخیر در بریدن بند ناف سبب انتقال بیشتر خون مادر از طریق جفت به نوزاد می‌شود و می‌تواند سبب افزایش سطح خون نوزاد شود. 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، در عین حال پزشکان به پرستاران توصیه می‌کنند به جای نگه داشتن نوزاد تازه بدنیا آمده بر روی دستان خود که می‌تواند سبب خطراتی برای نوزاد مانند لغزیدن و یا کم شدن رسیدن اکسیژن به بدن نوزاد شود در این بازه زمانی دو دقیقه‌ای، نوزاد را بر روی شکم و یا قفسه سینه مادر قرار دهند. 

تحقیقات نشان داده در این حالت علاوه بر تأمین امنیت نوزاد، یک رابطه قوی احساسی بین مادر و نوزاد برقرار می‌شود و نوزاد کمتر دچار گریه و ناآرامی می‌شود. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.