رفع خشکی و خارش پوست با روغن بنفشه

سلامانه : دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: خشکی پوست به دلیل وجود ماده سرد و خشک که به سطح پوست نفوذ کرده است و دفع آن از پوست به زمان زیاد احتیاج است که برای رفع خارش و خشکی پوست روغن بنفشه بسیار نافع است.
 
لیلا شیربیگی در گفت‌و‌گو با تسنیم درباره خشکی پوست از دیدگاه طب سنتی اظهار داشت: از دیدگاه طب سنتی خشکی پوست علت‌های زیادی دارد و بهتر است افرادی که خشکی شدید پوست دارند برای درمان به درمانگاه‌های طب سنتی مراجعه کنند.
به گفته وی خشکی پوست به دلیل وجود ماده سرد و خشک که به سطح پوست نفوذ کرده است و دفع آن از پوست به زمان زیاد احتیاج است؛ بهتر است که افراد دچار خشکی پوست هنگام استحمام از آب خیلی داغ استفاده نکنند و آب معتدل باشد و وقتی از حمام بیرون می آیند خیلی پوست را با حوله خشک نکنند یعنی نم بدنشان را با حوله بگیرند و بعد روغن کدو که بسیار مرطب (مرطوب کننده) خوبی است تمام بدن را با آن آغشته کنند.
دستیار تخصصی طب سنتی ایران اضافه کرد: روغن کدو کم کم جذب پوست می شود. اول شاید افراد از روغن مالی خوشتان نیاید ولی خیلی در رفع خشکی پوست تاثیر دارد.
شیربیگی افزود: برخی از افراد خشکی پوست و خارش دارند و این خارش اذیتشان می‌کند. اگر که خشکی دارید با خارش از روغن بنفشه که ضد التهاب موضعی است با پایه گیاهی یعنی خیلی خوب است که روغن بنفشه بادام را به بدنشان بزنند.
شیر بیگی بیان داشت:  به خصوص وقتی به حمام می‌روند، آب خیلی داغ نباشد که چربی روی پوست بماند و  زمانی که از حمام خارج می‌شوند، نم بدن را گرفته و روغن بنفشه و بادام شیرین (در کلینیک ها و بازار موجود است. برای اینکه اطمینان از دارو داشته باشیم به جای عطاری‌ها از کلینیک‌های طب سنتی تهیه کنند) را استفاده کنند و روزی دو مرتبه هم با روغن بنفشه بادام یا کدو چرب کنند البته برای رفع خارش و خشکی پوست روغن بنفشه بسیار نافع است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.