داروهای سرطانی زیرپوشش بیمه قرار گرفتند

سلامانه :رئیس اداره پیوند و بیماری‌های خاص وزارت بهداشت با اشاره به طرح حمایتی وزارت بهداشت برای تامین داروی بیماران خاص گفت: داروهای سرطانی زیرپوشش بیمه قرار گرفتند.

  
به گزارش فارس کتایون نجفی ‌شب گذشته در جمع خبرنگاران درباره برنامه وزارت بهداشت برای حمایت از بیماران خاص در کشور اظهار داشت: بیماران که از قبل زیر پوشش بودند به صورت منسجم‌تری زیرپوشش قرار می‌گیرند.

وی تصریح کرد: در این طرح متخصصان هر رشته نسبت به بیماری اعلام شده نظر می‌دهند و بیمه‎ها نیز به کمک متخصصان می‌آیند.

رئیس اداره پیوند بیماری‌های خاص وزارت بهداشت از برنامه‌ریزی دولت برای حمایت از بیماران خاص از طریق نهادهای بهزیستی و کمیته امداد نیز اشاره کرد و گفت: سعی ما بر این است که پوشش بیماری‌های قبلی بیشتر شود و بیماران در رنج کمتری باشند.

این مسئول درباره وضعیت اعتباری برای بیماران خاص بیان داشت: میزان اعتبار اختصاص داده شده به ما هنوز اعلام نشد و بودجه که در اختیار وزارت بهداشت است به قسمت‌های مختلف تزریق می‌شود.

نجفی با اشاره به برنامه‌ریزی وزارت بهداشت برای کاهش پرداختی هزینه‌های درمان از جیب مردم، افزود: بخش بیماران خاص تلاش دارد که بیماران که توانایی پرداخت فرانشیز پایین را ندارند نیز به نوعی کمک شود.

وی تعداد بیماران خاص کشور را حدود 300 هزار نفر اعلام کرد و گفت: وزارت بهداشت تلاش دارد که در طرح جدید درمانی هزینه بیماران خاص را نیز کاهش دهد.

رئیس اداره پیوند و بیماری‌های خاص وزارت بهداشت بیان داشت: در برخی از حوزه‌ها شاهد افزایش بیماران خاص هستیم و با طرح پیشگیری تلاش داریم که بیماران خاص را کاهش دهیم و در بیماران تالاسمی موفق به کاهش شدیم.

این مسئول در‌باره پراکنده جمعیت بیماران خاص در کشور گفت: بیماران خاص در همه جای کشور پراکنده هستند ولی درمان برخی از بیماران خاص تنها در یک یا دو نقطه از کشور انجام می‌شود.

نجفی در ادامه اضافه کرد: بیماران ام اس و سرطان در همه جا کشور وجود دارد و درمان این بیماری در همه جای کشور انجام می‌شود.

این مسئول درباره درمان بیماری سرطان در کشور گفت: داروهای سرطانی در کشور بیمه شدند و یک تعدادی که بیمه نیستند تحت پوشش برنامه جدید وزارت بهداشت برای حمایت از بیماران خاص است.

وی درباره داروهای وارداتی گفت: داروهای وارادتی اگر زیرپوشش بیمه نباشند، اگر در دستورالعمل حمایتی قرار گرفته باشند، برای بیماران خاص بسیار کم هزینه ارائه می‌شود.

رئیس اداره پیوند و بیماری‌های خاص وزارت بهداشت بیان داشت: اگر داروی مشابه ایرانی وجود داشته باشد داروی ایران تجویز می‌شود.

وی در پاسخ به سئوالی که برخی از بیماران به داروهای مشابه ایرانی حساسیت دارند، یادآور شد: در این زمینه باید کمیته ویژه‌ای تشکیل شود تا افرادی که به داروهای ایران حساسیت دارند، در دستور حمایتی قرار گیرند.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif