دکتر اعظم السادات مهدوی، جراح زنان در گفتگو با سلامانه:

خونریزی های غیرطبیعی در ۱۰تا ۱۵ درصد زنان در سنین باروری شایع است

خونریزی های غیرطبیعی در ۱۰تا ۱۵ درصد زنان در سنین باروری شایع است

سلامانه :به گفته یک جراح زنان خانم ها هر ماه یک خونریزی طبیعی دارند و مدت آن یک هفته است و مقدار مشخصی دارد. اگر خونریزی بیش از هفت روز و مقدار آن شدید باشد، دیگر غیر طبیعی است. برعکس اگر خونریزی کمتر از هفت روز باشد، و بیمار اعلام کند که فقط لکه بینی دارد، این هم غیر طبیعی است. 


دکتر اعظم السادات مهدوی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سلامانه توضیح می دهد: در خونریزی های شدید، کم خونی و ضعف در فرد ایجاد می شود. بررسی های این بیماران شامل معاینه و سونوگرافی است. فیبروم ها یکی از علل خونریزی هستند و باید مشخص شود از چه نوعی هستند چون همه فیبروم ها باعث خونریزی نمی شوند. تنها 5 درصد فیبروم هایی که داخل مخاط هستند، منجر به خونریزی شدید می شوند. بقیه فیبروم ها که داخل جدار عضلانی و بیرون رحم هستند، باعث خونریزی نمی شوند. 


دکتر مهدوی با اشاره به این که اگر خانمی قصد باردار شدن دارد، ممکن است خونریزی شدید منجر به دردهای شدید لگنی، سقط های مکرر و نازایی شود، می گوید:فقر آهن یکی از شایعترین بیماری های این افراد است و بیماران نیاز به درمان کم خونی دارند. 


دکتر مهدوی خاطرنشان می کند: خانمی که بین دو قاعدگی دچار لکه بینی می شود، نیز باید برای بررسی مراجعه کند. حتی در دوران یائسگی نیز اگر افراد دچار خونریزی و لکه بینی شود، غیر طبیعی است. 


به گفته اینفوق تخصص لاپاروسکوپی و نازایی کلا خونریزی غیر طبیعی یکی از شایعترین شکایات هر خانمی در طول زندگی اش است. حدود 10 تا 15 درصد خانم ها در سنین باروری دچار آن می شوند و حتما نیاز به مراجعه به پزشک متخصص دارند. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۱ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • ازیتا وادی پور چهارشنبه, 12 شهریور 1393 - ساعت : 12:34:33
    لطفا در مورد میوم ساب سروز توضیح بیشتری بدهید ایا قابل درمان است برای خانم مجرد 34ساله که ابعاد رحم 35*32*56میلیمتر است اکوی میومتر طبیعی است end.lineدارای نمای طبیعی9میلیمتر است دو توده مجاور هم در قسمت قدامی فوندال رحم به قطر 15و18میلیمتر و دو توده در قسمت خلفی که یکی در سمت راست به ابعاد 24*19و دیگری در سمت چپ به ابعاد 15*15میلیمتر مشهود است که مطرح کننده میوم ساب سروز میتواند باشد هر دو تخمدان دارای ابعاد و اکوپاترن طبیعی بوده کیست یا ضایعه فضا گیر در انها مشاهده نشد در کلدوساک خلفی مایع یافت نشد خونریزی ماهانه کمتر از قبل است ولی مرتب نیست هر 19روز ماهانه میشم ولی لکه بینی ندارم ودر هوای سرد لگنم درد کمی دارد هیچ مشکل دیکری ندارم متن سنو گرافی را برایتان نوشتم لطفا من را راهنمایی کنید چکار باید انجام دهم؟ با تشکر فراوان