ایران قطب درمان‌های نوین ناباروری در خاورمیانه

ایران قطب درمان‌های نوین ناباروری در خاورمیانه

رییس انجمن علمی تخصصی ناباروری و باروری ایران از وجود 60 مرکز درمان ناباروری در کشور خبر داد و گفت: ایران، اولین کشوری است که در خاورمیانه به درمان‌های نوین ناباروری پرداخته و جایگاه بالایی در دنیا داریم.

 

به گزارش سرویس «سلامت» ایسنا، دکتر محمد پارسانژاد در نشست خبری اظهار کرد: نوزدهمین کنگره انجمن علمی تخصصی ناباروری و باروری ایران از یکم تا سوم خرداد ماه جاری در سالن غرضی بیمارستان میلاد برگزار می‌شود.

 

وی با اشاره به تصمیم هیئت مدیره جدید انجمن مبنی بر برگزاری این کنگره در تهران و یکی از شهرستان‌ها، افزود: قرار شد این کنگره یک سال در تهران و یک سال در یکی از شهرستان‌های کشور که دارای مرکز درمان ناباروری است، برگزار شود. از همین رو، شانزدهمین دوره در شیراز و هجدهمین آن در تبریز برگزار شد و امسال که نوزدهمین دوره آن باشد، در تهران برگزار می‌شود.

 

پارسانژاد افزود: این انجمن از سه رشته فوق تخصصی ناباروری زنان، جنین‌شناسی و اورولوژی تشکیل شده است.

 

به گفته وی، در کنگره امسال علاوه بر متخصصین این سه رشته، گروه‌های پرستاری و مامایی که در امر درمان ناباروری دخیل هستند، حضور دارند.

 

رییس انجمن علمی تخصصی ناباروری و باروری ایران، از برگزاری پنل اخلاق در شیوه های نوین درمان ناباروری در این کنگره خبر داد و افزود: این پنل، مرکب از فقها، حقوقدانان و روانشناسان است که جنبه‌های فقهی و حقوقی این موضوع را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهند.

 

پارسانژاد با اعلام اینکه کنگره‌های گذشته به صورت بین‌المللی برگزار می‌شد، ادامه داد: کنگره امسال به صورت داخلی برگزار می‌شود.

 

وی درباره موضوعات مورد بحث این کنگره گفت: در کنگره امسال موضوع تنظیم خانواده و جمعیت مورد بررسی قرار می‌گیرد، این نوع موضوعات باید توسط سیاستگذاران و جمعیت‌شناسان، مورد بحث قرار گیرد و پزشکان، سهم بسیار ناچیزی در این مورد دارند.

سه شنبه  31/02/92    12:02

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.