اشعه مضر آفتاب رنگ موها را تغییر می‌دهد

سلامانه : موهای زیبا نیازمند یک رژیم غذایی سرشار از پروتئین است پس در رژیم غذایی خود به قدر کافی از پروتئین‌های حیوانی و گیاهی مثل گوشت، مرغ و لبنیات استفاده کنید.

دکتر رضا پورحسین متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: با اینکه مو بخش مرده بدن محسوب می‌شود اما سلامت آن به موارد متعددی بستگی دارد که دانستن و عمل کردن به آن موارد سبب سلامت موها در تمام فصول می‌شود.

وی ادامه داد: موهای زیبا نیازمند یک رژیم غذایی سرشار از پروتئین است پس از گوشت مرغ و لبنیات زیاد استفاده کنید هرگز موهایتان را بیش از حد نشویید باید بدانید که یک بار شستشو برای تمام انواع موها به جهت زدودن چربی و کثیفی از روی مو کافی است.

پور حسین افزود: بعد از استفاده از نرم کننده موهایتان را با آب سرد آبکشی کنید تا باقیمانده آن از موهایتان پاک شود و موهایتان نرم و براق باقی بماند هرگز از درجه تند و گرم سشوار برای حالت دادن به مو استفاده نکنید همیشه از درجه متوسط آن استفاده کرده و در انتها مقداری باد سرد به موهایتان بدهید تا درخشندگی و حالت مو حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه اشعه مضر آفتاب، رنگ موها را تغییر می‌دهد اذعان داشت: بدون سرپوش( روسری ،کلاه و...) زیر نور آفتاب قرار نگیرید حتی در کنار دریا یا استخر هم از کلاه شنا استفاده کنید همچنین می‌تواند در تابستان از شامپوهایی که در مقابل اشعه نور آفتاب مقاوم هستند استفاده کنید.

پورحسین در پایان اظهار داشت: مو هر چیز خارجی که با سر تماس  پیدا کند مثل کلر را به  خود می کشد پس قبل از شیرجه زدن در آب استخر موهایتان را خیس کنید و کمی نرم کننده برای محافظت به ساقه مو بمالید برای کاهش مضرات استفاده از رنگ قبل از رنگ کردن موهیتان را با مقدار زیادی نرم کننده برای محافظت از آنها بشویید.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.