این دفعه کنترل وزنتان را با این میوه هم امتحان کنید!

سلامانه : این میوه که به صورت سالاد مصرف میشود بیشتر در مکزیک یافت میشود و مواد اصلی تشکیل دهنده آن ، چربی اشباع شده می باشد که این چربی می تواند میزان کلسترول بد را در خون کاهش داده و باعث کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی و بیماری قلبی شود.

35% از جمعیت امریکا چاق به نظر می رسند و نیاز به استراتژی هایی برای کاهش وزن دارند درحال حاضر تحقیقات جدید نشان میدهد که مصرف آواکادوی تازه هنگام ناهار در افرادی که اضافه وزن دارند می تواند گرسنگی را کاهش دهد .

مدیر بخش تغذیه در دانشگاه سابات می گوید : آواکادو ممکن است نقش تنظیم کننده سطح قند خون را بر عهده داشته باشد که میتواند این مطلب پیامدهای مهمی برای افراد مبتلا به دیابت در بر داشته باشد.

این میوه که به صورت سالاد مصرف میشود بیشتر در مکزیک یافت میشود و مواد اصلی تشکیل دهنده آن ، چربی اشباع شده می باشد که این چربی می تواند میزان کلسترول بد را در خون کاهش داده و باعث کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی و بیماری قلبی شود.

خوردن نیمی از یک آواکادوی تازه هنگام ناهار منجر به احساس سیری در افراد دارای اضافه وزن میشود و نیاز به خوردن میان وعده را تا 5 ساعت پس از وعده غذایی کاهش می دهد.

در نتایج مطالعه ای که بر روی افرا د سالم و چاق در بیش از 5 جلسه مصرف آواکادو در هنگام ناهار انجام شد نشان داد که 40% از شرکت کنندگانی که نیمی از آواکادو را همراه با ناهار میل می کردند در طول 3 ساعت بعد از وعده غذایی ،میل به خوردن در آنها کاهش یافته بود.

26% از این گروه که نیمی از آوکادوی تازه را خورده بودند نیز احساس رضایت بیشتری بعد از ناهار ، ازخود داشته اند.
تیم تحقیقاتی اشاره می کنند که اگر چه مطالعه شان به نتایج مثبتی برای مصرف آووکادو دست یافته اند اما تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا یافته های خود قابل اجرا به جمعیت عمومی است یا خیر مورد نیاز است.
منبع: سایت کلینیک آلومینا


 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.