قرص متادون ۲۰ میلی گرمی مورد تائید آزمایشگاه های مرجع کنترل سازمان غذا و دارو نیست

سلامانه : معاون فنی سازمان غذا و دارو گفت: براساس اعلام مرکز آزمایشگاه های مرجع کنترل این سازمان قرص متادون 20 میلی گرمی به شماره سری 163 از شرکت کارخانجات داروپخش را غیر قابل قبول اعلام کرد.

 «مصطفی کریمی» در گفت وگو با ایرنا افزود: آزمایشگاه های مرجع سازمان غذا و دارو این قرص را به دلیل ناکافی بودن میزان ماده موثر غیرقابل قبول خواندند.

وی به شرکت کارخانجات داروپخش اعلام کرد که سریعا نسبت به جمع آوری و ریکال این محصول اقدام کنند و گزارش نهایی را به بازرسی فنی اداره نظارت و ارزیابی دارو و مواد مخدرسازمان غذا و دارو گزارش دهند.

کریمی گفت: مسول فنی این شرکت نیز باید علت ایجاد این مشکل را در قرص متادون 20 میلی گرمی به همراه مستندات و روش های اصلاحی مشخص و به این سازمان ارسال کند.

متادون یک داروی مخدر صنعتی قوی است که کمتر از مرفین و هروئین اعتیادآور است و بیشتر به عنوان یک داروی نگهدارنده برای مهار اعتیاد به هروئین و مواد مخدر به کار می رود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۱ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • م.چ پنجشنبه, 11 اردیبهشت 1393 - ساعت : 18:00:47
    با سلام پس به همين علت قرص 20 به كلينيك ها داده نمي شود.البته بيماران مي گفتند كه اثرش كم شده است و البته در مورد شربت متادون داروپخش همين مورد را مي گويند