ریزش مو در دوران بارداری موجب طاسی سر نمی‌شود

یك متخصص پوست و مو عنوان كرد: ریزش مو در دوران بارداری هرگز موجب طاسی نمی‌شود و با تغذیه و مراقبت از مو این عارضه برطرف می‌شود.

دكتر فیروزه املشی در گفت وگو با ایسنا ، در خصوص ریزش مو در دوران بارداری و اثرات بعد از این دوران گفت: ریزش مو در دوران بارداری هرگز موجب طاسی سر نمی‌شود و این ریزش مو به هیچ دلیل ادامه دار نیست زیرا دلیل اصلی ریزش مو در دوران بارداری تغییرات هورمونی در بدن مادر است.

وی در ادامه گفت: قطر مو در دوران بارداری نازكتر از هر زمانی می‌شود پس بهتر است مادران باردار و شیرده در این دوران مرتب از ویتامین و میوه‌جات تازه استفاده كنند. به هر حال، هورمون‌هایی که این مشکلات را بوجود می‌آورند پس از زایمان حدود 2 تا 3 ماه بعد از متولد شدن نوزاد به وضعیت اولیه خود و قبل از بارداری باز می‌گردند.

این متخصص پوست و مو افزود: دلیل دیگر ریزش مو این است که در این دوران بدن مقدار زیادی مواد معدنی و ویتامین مورد نیاز دارد که مادر باید بوسیله خوردن میوه و سبزیجات آنها را تامین کند.

وی درباره راهكارهایی كه زنان باردار برای مقابله با ریزش مو باید انجام دهند، گفت: اغلب زنان باردار با دو مشكل عمده، یكی ریزش مو و دیگری لك‌های بارداری مواجه می‌شوند كه هركدام بعد از زایمان به طروق مختلفی قابل جبران است اما اگر فرد كم‌ خونی شدید نداشته باشد و از مواد‌ غذایی حاوی پروتئین استفاده كند به سرعت این ریزش مو متوقف شده و با رویش موهای جدید، وضعیت موی سر به حالت اولیه باز می‌گردد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.