این ماده‌ی پلاستیکی در فریزر سرطان‌زا می‌شود

سلامانه : به دلیل ترکیبات موجود در بطری‌های یک‌بار مصرف پلاستیکی قرار دادن و نگهداری این بطری‌ها در یخچال سرطان‌زا است.

مجید حسین قمی متخصص تغذیه و ر‍ژیم درمانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: از نگهداری بطری‌های آب یکبار مصرف در فریزر و استفاده از آب یخ‌زده آن‌ها باید خوداری شود. 

وی در ادامه افزود: بطری‌های آب از "ترکیبات پلی‌اتیلن" هستند، به طور ساده‌تر می‌توان آن‌ها را پلاستیکی نام برد و در واقع به دلیل وجود حلقه‌های آروماتیک در جنس این بطری‌ها هر نوع یخ‌زدگی باعث می‌شود که این حلقه‌ها در مواد غذایی پخش و در بدن تجمع پیدا کنند. 

قمی با اشاره به این‌که چای خوردن نیز در لیوان‌های یک‌بار مصرف پلاستیکی مجاز نیست، افزود: بدن در مقابل این ماده نمی‌تواند "سیستم سم‌زدایی" تولید کند از این رو در کبد تجمع شده و باعث بروز سرطان می‌شود.  

وی گفت: تمامی ترکیبات پلاستیکی نیز از این ماده مستثنی نیستند و این ترکیبات به دلیل فرار بودن فریز کردن، حرارت و مواد اسیدی شیمیایی نیز باعث تسهیل در آزاد شدن و پخش این ماده در مواد غذایی می‌شود. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • محمد شنبه, 13 اردیبهشت 1393 - ساعت : 13:09:13
    چــــــــــــــرا از ظروف شیشه ای استفاده نمیشود؟ آیا این همه ضایعات پلاستیکی که طبیعت را دارد نابود میکند و سلامت مردم را دارد به خطر می اندازد تا کی باید ادامه داشته باشد؟ حتما اول باید خارجی ها تولید آنرا کنار بگذارند؟ بعد ما به فکر چاره باشیم؟ !!!!!!!!