اختلالات روحی و روانی با آب درمانی قابل درمان است

سلامانه : برطبق نتایج مطالعات، علاوه بر مشکلات و بیماری‌های جسمی، بسیاری از اختلالات روحی وروانی نیز بااستفاده از آب درمانی قابل درمان است.

محمودرضا درستکار متخصص طب فیزیکی و توانبخشی درگفتگو با باشگاه خبرنگاران تصریح کرد: اختلالات روحی و روانی نظیر استرس، اضطراب، افسردگی و نگرانی از مشکلات شایع هستندکه متاسفانه روز به روز درحال گسترش می‌باشند.

وی با بیان اینکه راهکار درمان اختلالات و مشکلات روحی و روانی تنها استفاده از دارو نیست، افزود: مصرف دارو در برخی از موارد ممکن است اختلال به وجود آمده را بدتر نیز کند، به همین دلیل باید از سایر روشها نیز استفاده کرد.

درستکار با اشاره به اینکه آب تاثیرات مفیدی بر رفع خستگی و آرامش جسمی و روحی دارد تاکید کرد: برطبق نتایج مطالعات، علاوه بر مشکلات و بیماریهای جسمی، بسیاری از اختلالات روحی و روانی نیز با استفاده از آب درمانی قابل درمان است.

وی یادآور شد: از‌ آب درمانی یا همان هیدروتراپی، علاوه بر رفع خستگی و آرامش و همچنین برطرف کردن برخی از اختلالات روحی وروانی درموارد دیگری نیز می‌توان بهره برد.

درستکار گفت: درمان کوفتگی، رگ به رگ شدن و پیچ خوردن مفاصل، التهاب و تورم تاندون یا زردپی، ایجاد آمادگی در وزرشکاران و پس از بروز آسیب ورزشی، گرم کردن عضلات، افزایش جریان خون در بافت‌ها و بهبود وضع تغذیه سلول‌ها، از دیگر موارد استفاده موثر از آب درمانی است.

وی با اشاره به اینکه در استفاده از روش‌های آب درمانی باید با پزشک متخصص مربوطه مشورت کرد، خاطرنشان کرد: آب درمانی ممکن است در برخی از افراد و در بعضی از بیماران مشکلاتی را به وجود آورد، به همین دلیل درصورت بروز مشکل دراستفاده از آب درمانی باید آن را متوقف و با پزشک و متخصص مشورت کرد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.